Літературний вечір у Середньому Березові

Нещодавно в Будинку культури нашого села відбувся літературний вечір, в якому взяли участь творчі люди, яких об’єднали авторські вірші та любов до поезії.

Спочатку присутні помолились за воїнів-захисників, які загинули за волю та незалежність України.

Вів захід начальник відділу культури, молоді, туризму та спорту Яблунівської селищної ради Микола Сулятицький — член національних спілок журналістів і театральних діячів України, кандидат філологічних наук. Він ознайомив присутніх зі своїми найновішими книгами, зокрема: «За покликом великого чину» та «З Україною в серці», яка присвячена 80-річчю УПА. Також прочитав кілька віршів з найновішої книги «Пісня мого серця» його матері Анни Сулятицької (нині покійної).

Відомий письменник Микола Зеновій Симчич, член національних спілок письменників і журналістів України, учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, автор понад десятка книг, кандидат фізико-математичних наук, представив виставку своїх книг. Його найновіша праця — «Скеля українського духу» принесла йому великий успіх — літературну премію ім. І. Франка Івано-Франківської міської ради. Письменник прочитав кілька авторських віршів на патріотичну тематику.

Своїми творчими здобутками поділилися вчителька Стопчатівського ліцею Ярослава Струк та Ігор Геник, твори яких опубліковані у збірці «Джерельні дзвони».

Завітав на вечір Мирослав Томич з села Баня-Березова, який дуже емоційно і зворушливо читав патріотичні вірші.

Про свою дослідницьку діяльність, присвячену воїнам-захисникам, що загинули в боротьбі за волю і незалежність України в минулих війнах, про невинно вивезених жителів нашого краю у Сибір розповів Святослав Перцович. Він є співавтором книги «Березуни».

Учасники фольклорно-етнографічного колективу Будинку культури виконали пісню-реквієм «Заплакало небо». Приємно, що і серед молоді є творчі люди, зокрема Микола Скільський, який теж взяв участь у цьому заході і читав авторські вірші.

Зворушена творчими здобутками односельчан вчителька-пенсіонерка Орися Томич висловила слова вдячності та шани творцям поетичного слова.

Хочеться подякувати організаторам літературного вечора Оксані Сулятицькій, Любові Думанській і всім учасникам художньої самодіяльності Будинку культури.

Закінчився вечір чаюванням зі смачними пампухами.

Антон Кабин,
директор Будинку культури с.Середнього Березова.
«Гуцульський край», №3, 20.01.2023 року

Share