Самак Микола Миколайович

29 Січня, 2023 / Селяни / Відповісти

Народився 15 березня 1992 року в селі Баня-Березові Косівського району.

Звання — солдат, посада — командир відділення, підрозділ — 80-та окрема десантно-штурмова бригада. Брав участь в обороні Донецького аеропорту. Дата та місце загибелі: 19 (20) січня 2015 року, Донецький аеропорт. Впізнаний за експертизою ДНК. Похований у с. Баня-Березові.

Указом Президента України № 330/2016 від 11 серпня 2016 року нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно) за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.

Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно).

Інформація з Книги пам’яті полеглих за Україну.

 

Ось уже восьмий рік поспіль ми вшановуємо пам’ять нашого славного земляка, кіборга, славного нащадка березунів, патріота Миколи САМАКА. Цьогорічний день пам’яті Героя був особливий, бо крім спільної молитви з побратимами, священнослужителями, мешканцями села Баня-Березова, у Народному домі презентували книгу «Танув сніг на морозі», яку написав Михайло Верес і присвятив її світлій пам’яті Миколи Самака!

Переповнений зал зі сльозами на очах слухав спогади побратимів про односельця, про важкі бої у Донецькому аеропорту про самопожертву наших захисників України. Діточки у віршах і колядках віддавали шану Героям, дякували за Новий рік, бажали Україні миру, спокою та Перемоги!

Робимо все, щоб пам’ять була живою, наповнюємо її щирою спільною молитвою.

Володимир Веркалець,
начальник відділу Міністерства у справах ветеранів в Івано-Франківській області.

«Гуцульський край», №4, 27.01.2023 року

Share