Березуни вшанували пам’ять борців за волю України

З нагоди 80-річчя створення Української Повстанської Армії відбулися урочисті заходи у с. Середньому Березові.

Розпочалося святкування із покладання квітів до: монументів борцям за волю і незалежність України, могили січових стрільців, пам’ятників: Степанові Бандері, героям Небесної Сотні та учасникам російсько-української війни. Вшанували пам’ять полеглих воїнів молитвою і хвилиною мовчання.

Дійство продовжили на історичному місці, біля відновленої криївки Березівської сотні ОУН-УПА на присілку Стирі, де зібралося чимало березунів і гостей села. На святкування запросили учасника російсько-української війни Миколу Скільського, який, незважаючи на тяжке поранення, зумів піднятися у гори, щоб разом із земляками гідно відзначити ювілейну дату створення УПА.

З палкою промовою про боротьбу українських повстанців за волю України, зокрема на Берегівських теренах, виступив Микола Сулятицький — начальник відділу культури, молоді та спорту Яблунівської селищної ради, активний суспільно-громадський Діяч.

Нещодавно вийшла у світ його книга «За покликом великого чину», приурочена 80-ій річниці створення Української Повстанської Армії. Члени Березівської станиці ОУН-УПА виконали Гімн «Зродились ми великої години».

Ведуча дійства Марія Фіцич і авторка сценарію Любов Думанська дуже зворушливо розповідали про історію героїчної боротьби нашого народу за волю України.

Хоровий колектив Будинку культури виконав ряд патріотичних пісень, зокрема — «Заплакало небо», для вшанування пам’яті українських воїнів, полеглих в російсько-українській війні. Звучали пісні у виконанні чоловічого гурту Березівської станиці. А пісню «Чорна рілля ізорана» виконав дует у складі Миколи Сулятицького й Антона Кабина.

Марія Симчич заспівала «Україно, молюся за тебе».

Відрадно, що у кожному сільському заході бере активну участь наш славний письменник Микола-Зеновій Симчич. Дуже змістовним та емоційним був його виступ про боротьбу українського народу за волю та незалежність України. Зі словами подяки за відвагу та мужність звернувся він до учасника російсько-української війни Миколи Скільського. Письменник також читав авторські вірші. Один з них він присвятив Командувачу ЗСУ, генералу Валерієві Залужному. У другому — розповідав про відновлену повстанську криївку, біля якої і відбувалося дійство.

Учасники художньої самодіяльності та всі присутні виконали Гімн січових стрільців «Ой, у лузі червона калина», а учні ліцею цю пісню цікаво та дуже гарно інсценізували.

У підготовці та проведенні патріотичних заходів взяли участь аматори Будинку культури (музична керівниця Оксана Сулятицька), учні ліцею (за сценарієм Любові Думанської) і Березівська станиця ОУН-УПА (голова станиці Микола Томич).

Наприкінці дійства запалили символічну партизанську ватру.

Антон Кабин,
директор Будинку культури с. Середнього Березова.
«Гуцульський край», №46, 18.11.2022 року

Share