«Березунчик» відзначив 20-ліття

Цього року, на свято Успіння Пресвятої Богородиці, заклад дошкільної освіти «Березунчик» у Середньому Березові відзначив своє 20-річчя.

З моменту відкриття садочка хоч і минуло вже багато років, але, здається, ніби вчора у його стінах вперше пролунали дзвінкі дитячі голоси. Як жилося у садочку і вихованцям, і працівникам всі ці роки, — розповіла його директорка Ярослава Василівна Крушняк.

«За ці роки вихованцями середньоберезівського ЗДО «Березунчик» стали 500 діток, з них 249 — випускники. Вихователі працюють на високому рівні, щоб збагатити їх знаннями і належним чином підготувати до школи. Марія Миколаївна Симчич та Інна Василівна Малкович згуртовують навколо себе малечу і намагаються відповідати на всі, іноді нелегкі, запитання «чомучок». Кожен працівник у нашому колективі фахово та сумлінно виконує свою роботу. Всі разом працюємо на спільний результат — всебічний розвиток і виховання підростаючого покоління, адже діти — наше майбутнє», — каже Я. Крушняк.

Ярослава Василівна керує садочком з моменту його відкриття. Вона — досвідчений фахівець, дає цінні настанови вихователям і їхнім помічникам. У колективі її люблять і поважають. Як зазначила вихователька садочка М.М.Симчич: «Наша директорка допомагає нам «сіяти» в серцях вихованців мудре, добре, вічне…».
За сумлінне виконання своїх обов’язків Ярославу Крушняк неодноразово нагороджували грамотами і подяками районного й обласного рівнів. А у 2019 році за багаторічну сумлінну та бездоганну працю, плідну педагогічну діяльність, високі досягнення у навчанні і вихованні дітей її нагородили Подякою Міністерства освіти і науки України.

Як це було…

Розпочалася історія життя і діяльності ЗДО «Березунчик» далекого 2002 року. Жителі села звернулися до тодішнього сільського голови Василя Васильовича Крушняка з проханням створити у Середньому Березові дитячий садочок. Це було на той час не забаганкою, а гострою потребою, оскільки багато з них працювали і не мали з ким залишати своїх малюків. У селі на той час налічувалась 91 дитина дошкільного віку. Батьки п’ятдесятьох діток написали заяви про зарахування їхньої малечі у садочок.

У серпні того ж року відбулася сесія сільської ради, яка ухвалила рішення надати шість кімнат приміщення сільської ради для відкриття у них дитячого садочка.
«Але це був тільки початок, — згадує Ярослава Василівна. — В.В.Крушняк (мій нині вже покійний чоловік) тоді сказав: «Готуйся, що буде нелегко. Державних коштів на все не вистачить». — І ми всі почали працювати, згуртувалися, і з допомогою небайдужих жителів нашого села довели справу до кінця. Силами і стараннями батьків придбали весь необхідний інвентар, обладнали кімнати, туалети, підвели водопостачання, змайстрували ігровий майданчик.

Дитячі ліжечка нам передали з колишнього садочка «Колосочок», що діяв у селі в 90-их роках. А з Текучанської школи віддали те, чого нашому дошкільному закладу бракувало. Працівники садочка з моменту його відкриття і до кінця грудня 2002 року працювали без заробітної плати, оскільки на це не були передбачені кошти у районному бюджеті. Завдячуючи старанням Івана Федоровича Грималюка та Володимира Ярославовича Козьменчука, напередодні Новорічних свят кошти нам виплатили», — зазначає Ярослава Крушняк.

14 жовтня 2002 року офіційно відкрили одну змішану дитячу групу садочка «Березунчик» у приміщенні сільської ради. У 2007 році після чисельних звернень батьків було прийнято рішення про виділення приміщення старої школи для обладнання там дитячого садочка. З цього часу почалася реконструкція старої школи. До 2018 року там вели ремонтні роботи: перекрили дах, замінили вікна та ін.

«У 2018 році тодішні голова районної ради Павло Ванджурак і голова РДА Віталій Кічеряк організували зустріч з депутатом Верховної Ради Юрієм Солов’єм. І жителі, і працівники садочка звернулися до нього з проханням про завершення ремонтних робіт у приміщенні старої школи, оскільки була велика черга діток і ми потребували більшого приміщення. Саме завдяки Ю.Солов’ю вдалося забезпечити виділення необхідних коштів для завершення капітального ремонту нового приміщення садочка», — наголошує Ярослава Василівна.

І знову 14 жовтня, але вже 2018 року, вдруге відбулося урочисте відкриття дитячого садочка «Березунчик». Тут все обладнали на вищому рівні, створили необхідні умови для навчання і виховання малюків. Керував ремонтними роботами Василь Зеленевич. Ігровий майданчик зробили батьки вихованців, конструкції виготовили з дерева. Представники обласного департаменту освіти подарували ноутбук, районний відділ освіти (В.Я.Козьменчук) придбав для малюків 20 новеньких ліжечок, а Середньоберезівська сільська рада (М.Ігнатюк) виділила кошти для закупівлі необхідного інвентарю.

«Ювілей садочка цьогоріч вирішили не відзначати, — каже Я.Крушняк. — Наша країна зараз переживає складні часи, гинуть наші захисники, їхні сім’ї — у жалобі. Обов’язково відзначимо наше свято, але після закінчення війни, після перемоги. Поки що маємо робити все можливе для наших захисників, допомагати їм. Працівники ЗДО «Березунчик» неодноразово долучалися до добрих волонтерських справ, щоб воїни на фронті відчували надійний тил».

Лілія Заячук.
«Гуцульський край», №42, 21.10.2022 року

Share