День української державності відсвяткували в Середньому Березові

З цієї нагоди у селі відбулося урочисте віче. Розпочався захід з виконання Державного Гімну України.

Про історію української державності розповів голова Івано-Франківської обласної ОУН, викладач Івано-Франківського національного медичного університету Микола Сулятицький.

Учні Середньоберезівського ліцею та вихованці закладу дошкільної освіти поклали квіти до пам’ятника Степану Бандері, до пам’ятного хреста Небесній Сотні, до Могили січових стрільців, де викарбувані імена місцевих жителів — полеглих українських січових стрільців, вояків Української Галицької Армії, членів ОУН та вояків Української Повстанської Армії, які віддали своє життя в боротьбі за вільну Україну.

У виконанні сільського хору Будинку культури під керівництвом Оксани Сулятицької прозвучали патріотичні пісні «О, Україно, о, люба ненько», «Йшли селом партизани», «За Няджином сонце сходить».

Учні ліцею Марійка Кіцелюк, Діанка Сулятицька та Зеник Скільський емоційно продекламували вірші про захисників України, які беруть участь в російсько-українській війні. Вихованка дитячого садочка Олександра Перцович заспівала пісню-хіт «Ой у лузі червона калина» та прочитала вірші.

Відрадно, що на захід запросили учасників російсько-української війни Михайла Ігнатюка та Івана Симчича, які через поранення перебувають вдома.

Їх привітав, їм низько вклонився член національних спілок письменників та журналістів України, учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Микола-Зеновій Симчич. Він подякував землякам за хоробрість і незламність у боротьбі за Україну, за наше мирне життя і прочитав авторського вірша «Наш витязь потужний», присвяченого головнокомандувачу ЗС України Валерієві Залужному.

В сільській бібліотеці оформили книжкову виставку, присвячену Дню української державності під назвою «Хай світлий буде твій день, Україно!», яку відвідали небайдужі.

Завершилося віче виконанням гімну УСС «Ой у лузі червона калина». До підготовки та проведення свята долучилися Людмила Перцович, адміністратор ЦНАПу, завідуюча бібліотекою Уляна Куртяк, член Середньоберезівської станиці ОУН-УПА Микола Томич.

Антон Кабин,
директор Будинку культури с.Середнього Березова.
«Гуцульський край», №31, 5.08.2022 року

Share