День Героїв у Середньому Березові

Свято Героїв встановлене на честь українських воїнів — борців за волю України, відбулося в нашому селі.

На початку о. Роман Шкабрій — парох села, відправив панахиду за полеглими захисниками та виступив з палкою промовою.

Гурт чоловіків Березівської станиці Братства ОУН-УПА виконав Гімн ОУН «Зродились ми великої години».
Староста села Микола Бодруг привітав присутніх зі святом та висловив щирі слова подяки односельчанам-чоловікам, котрі сьогодні захищають Україну, бережуть мир і спокій.

Сільський хор Будинку культури виконав патріотичні пісні «За Няджином сонце сходить», «Йшли селом партизани» — музична керівниця Оксана Сулятицька.

Дуже приємно, що у святі взяли участь дошкільнята дитячого садочка «Березунчик». Зворушливо прозвучали вірші у виконанні Віталінки та Іванка Клим’юків «Юний хлопець на узліссі» та «Нам не відомі всіх їх імена». Пісня «Ой, у лузі — червона калина» прозвучала у виконанні Олександри Перцович.

Учні Середньоберезівського ліцею присвятили свої вірші нашим захисникам. Школярі Діана Сулятицька та Зеник Скільський гарно декламували вірші «Повертайся, будь ласка, живим», «Тримайся, живи!». А Марійка Кіцелюк та Іванка Маяковим подарували вірші «Я дякую, солдате, за життя» і «Привіт, солдате».

У заході взяв участь голова Івано-Франківської обласної ОУН, доцент Івано-Франківського національного медичного університету Микола Сулятицький, який прочитав вірш «України син», присвячений Євгену Коновальцю.

Письменник, журналіст, голова політради Березівської станиці ОУН-УПА Зеновій-Микола Симчич виступив з віршем «Закрийте небо над Україною» та зачитав звернення до Президента України Володимира Зеленського від учасників віча на честь свята Героїв України, з проханням нагородити Президента США Д.Байдена, прем’єр-міністра Великої Британії Б.Джонсона, президента Польщі А.Дуду — за високий історичний внесок в оборону України і зміцнення ЗСУ; активізувати процес вступу України в НАТО; прискорити обмін Героїв «Азовсталі» на російських полонених; посилити боротьбу з промосковськими колоборантами; активніше сприяти волонтерській діяльності на державному рівні.

Наприкінці свята всі присутні виконали Державний Гімн України.

Антон Кабин,
директор Середньоберезівського Будинку культури.

«Гуцульський край», №21, 27.05.2022 року

Share