«А ти ось є, священна Україно!»

З ініціативи працівників Будинку культури і бібліотеки, за підтримки сільського голови, церкви, школи, молодіжної організації «Пласт», сільської «Просвіти», церковного хору в с. Нижньому Березові провели ходу зі свічками під назвою «А ти ось є, священна Україно!».

Розпочали ходу від нещодавно відкритого біля школи пам’ятника борцеві за волю України, генералові, керівникові СБ ОУН, односельчанину Миколі Арсеничу.

До слова запросили директора школи С.С.Сулятицького. Степан Степанович сказав, що сьогодні, як ніколи гостро постало перед українцями завдання захистити Україну від російського окупанта, об’єднатися навколо національної ідеї заради збереження цілісності і самостійності нашої держави.

Від родини Арсеничів, справжніх українців, патріотів незламного духу виступив Василь Арсенич. Він наголосив на тому, що березуни мають свято берегти і примножувати славу волелюбних предків, стати єдиною сім’єю на захист волі і єдності нашої держави.

Після цього усі виголосили молитву за Україну, її народ, військо, яку провів парох села о. Ігор Полюк. Всі присутні, а їх зібралося чимало, запалили свічки і з патріотичними піснями вирушили до пам’ятника Матері Божої, де отець Ігор відправив панахиду за всіма загиблими за волю України. Захід продовжили читці Микола Негрич та Леся Ільницька, які декламували вірші про Україну та про нашу національну святиню — синьо-жовтий стяг, а також поезії, присвячені пам’яті Небесної Сотні.

Синівською любов’ю, вболіванням за Україну пронизаний був виступ поета Дмитра Арсенича, патріота України, рідного краю.

Зі словами впевненості в перемозі українського народу у нав’язаній йому війні з боку Росії виступив сільський голова М.Іванків.

У бібліотеці було розгорнуто книжкову виставку «Благословенна будь, моя Україно!», на якій представили видання, що прослідковують увесь пройдений Україною шлях до волі і незалежності.

Г. Вітковіцька,
завідувач бібліотекою с. Нижнього Березова.

«Гуцульський край», №51, 19.12.2014 року

Share