Христос Воскрес! Радійте, люди!

Святкова великодня програма «Христос Воскрес! Радійте, люди!» відбулася під час Великодніх свят у с. Середньому Березові, біля церкви Успіння Пресвятої Богородиці.

Парох нашого села о. Роман Шкабрій привітав усіх з величним святом Воскресіння Христового та поблагословив учасників святкового заходу.

Всі жителі села прийшли до церкви у вишиванках, березівських строях.Фольклорно-етнографічний колектив «Березуни» виконав ряд призабутих великодніх пісень, а саме: «Боднарівна», «Ой ти, річко Тисова» та про хресну дорогу Ісуса Христа. ВеДуча свята розповіла про писанку, як символ Христового воскресіння, і про відомих писанкарок нашого краю минулого століття і сьогодення. Найбільш відомими були писанкарки Марія Верб’юк, Явдокія Сулятицька, Параска Перцович та ін.

У теперішній час знаною писанкаркою є жителька с. Вижнього Березова Анна Томич. Вона пише берегівські писанки, які вирізняються своєрідними кольорами та узорами.

Дуже цікаво розповіла про історію пісні «Ой вийду я на гору, на високу Говерлу», краєзнавець і етнограф Анна Малкович. Вона присвячена воїнам ОУН-УПА та учасникам АТО, які загинули в боротьбі за волю і незалежність України. Автором пісні є Варвара Веселовська, жителька с. Баня-Березова.

Завершилося свято Березівським хрещиком та іграми, в яких взяли участь діти, молодь, всі односельці та гості.

Оксана СУЛЯТИЦЬКА, організатор свята.
«Гуцульський край», №15, 13.06.2018 року

Share