Відбувся турнір нам’яті кіборга Миколи Самака

Три роки тому всіх вразила сумна звістка про трагічну загибель під час оборони Донецького аеропорту уродженця с. Баня-Березова Миколи Самака. На гребені життєвої хвилі відійшов у вічність, захищаючи територіальну цілісність і суверенітет нашої держави на сході України, молодий юнак, сповнений сил і життєвої наснаги…

Він навчався в Івано-Франківському коледжі фізичного виховання, любив спорт, пропагував власним прикладом здоровий спосіб життя.

Тому на Косівщині світлу пам’ять Героя України вшановують спортивними змаганнями, які проводять у Косові та у його рідних Березовах.

Цьогоріч, 24 січня, заходи розпочали поминальною панахидою біля могили Миколи Самака у с.Баня-Березові. Біля місця останнього спочинку юнака зібралися рідні, односельці, учні та педагогічний колектив місцевої школи, бойові побратими та представники влади. Парох Баня-Березівської церкви святих Ап. Петра і Павла о.Михайло провів поминальне богослужіння за упокій душі загиблого у бою.

Слова на знак глибокої довічної шани та поваги до захисника України звучали від сестри Миколи, Надії, депутата районної ради Миколи Васкула. Учні Баня-Березівської ЗОШ подарували присутнім вірші та пісні як свідчення пошанування подвигу свого земляка.

У Нижньоберезівській ЗОШ, відбулися спортивні змагання, урочисте відкриття яких благословив о.Ігор. З вітальними словами до спортсменів звернулися представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Володимир Веркалець, заступник голови районної ради Володимир Петричук, Нижньоберезівський сільський голова Михайло Іванків. Побратими Миколи Самака підняли прапор України під гучне виконання Державного гімну всіма присутніми у спортивному залі.

У змаганнях брали участь вісім футбольних команд із Текучанської ЗОШ, Баня-Березівської ЗОШ, Вижньоберезівської ЗОШ МІ ст, Середньо-березівської ЗОШ, Лючківської ЗОШ, Яблунівської ДЮСШ «Соколята», Акрешірської ЗОШ МІ ст. і Нижньоберезівської ЗОШ.

Перемогу виборов ФК Яблунівської ДЮСШ «Соколята», друге і трете місця посіли гравці футбольних команд Середньоберезівської ЗОШ МИ ст. та Акрешірської ЗОШ МІ ст. відповідно.

Нагородження переможців і призерів турніру проводили Володимир Веркалець, представники ГО «Івано-Франківська обласна спілка членів сімей загиблих, померлих та безвісти зниклих у зоні АТО», ГО «Спілка учасників АТО» у Косівському районі, сектору у справах молоді та спорту райдержадміністрації і сестра Миколи — Надія.

Юні спортсмени отримали кубок, медалі та грамоти від організаторів спортивного дійства.

Слова подяки хотілося б висловити духовенству, депутатові районної ради Миколі Васкулу, Косівській районній раді та райдержадміністрації, директорам і вчителям фізкультури, колективові працівників та учасникам художньої самодіяльності Будинку культури с. Баня-Березова, головному судді змагань Іванові Рижуку, приватному підприємцю Богдані Будурович, завідувачу ФАПом с.Нижнього Березова Миколі Генику, Дарії Мілевській, Ганні Геник та всім, хто доклав зусиль і всебічно сприяв в організації і проведенні заходу.

Іван Крисяк,
голова ГО «Спілка учасників АТО».

Михайло Мельничук,
завідувач сектору у справах молоді та спорту РДА.

«Гуцульський край», №5, 2.02.2018 року

Share