У Вижньому Березові вперше відбулися сільські спортивні ігри

2 серпня, у день пам’яті святого пророка Іллі, у с. Вижньому Березові святкували День села. Програма урочистостей з нагоди цієї події була насиченою і різноманітною. Передбачалось також проведення сільських спортивних ігор з п’яти видів спорту.

Незважаючи на дощову погоду, активних спортсменів і любителів спорту на змаганнях не бракувало. Приємно вразила кількість молодих людей, які взяли участь у проведенні І етапу районної спартакіади серед збірних команд сіл, селищ і м. Косова.

У холі ВижньоберезівськоТ ЗОШ І-ІІ ст. яблуку було ніде впасти: тут проводили змагання з армреслінгу, гирьового спорту, шахів, шашок і перетягування каната.

За підсумками ігор серед гирьовиків перемогу здобули:

– вагова категорія до 75кг:

 • І місце — Микола Рабинюк з Косова (150 разів);
 • II місце — Маркіян Назарович з Вижнього Березова (80 разів);
 • III місце — Віктор Фальбійчук з Яблунова (42 рази).

– вагова категорія до 90кг:

 • І місце — Ярослав Фальбійчук з Яблунова (300 разів);
 • II місце — Іван Скільський з Вижнього Березова (70 разів);
 • III місце — Андрій Малкович з Вижнього Березова (27 разів).

– вагова категорія 90кг+:

 • І місце — Михайло Фіцич з Вижнього Березова.

Шашкові змагання зібрали чимало любителів цієї інтелектуальної гри. Право називатися чемпіоном села виборов Дмитро Скіпьський із Вижнього Березова, другим став Василь Голдищук із с.Текучої, бронзову нагороду завоював Віталій Перцович із Вижнього Березова. Біля стола для змагань з армреслінгу було велелюдно. Силачі змагалися у трьох вагових категоріях, у яких призові місця розподілилися наступним чином:

– вагова категорія до 75 кг:

 • І місце — Михайло Сулятицький (с.Вижній Березів);
 • II місце — Назар Клим’юк (с.Вижній Березів);
 • III місце — Віталій Перцович (с.Вижній Березів).

– вагова категорія до 90кг:

 • І місце — Михайло Симчич (с.Вижній Березів);
 • II місце — Ігор Стріпачук (с.Вижній Березів);
 • III місце — Василь Голдищук (с. Текуча).

– вагова категорія 90кг+:

 • І місце — Василь Перцович (с.Вижній Березів);
 • II місце — Михайло Фіцич (с.Вижній Березів);
 • III місце — Назар Бодруг (с.Вижній Березів).

У шахових поєдинках впевнено здобув перемогу Ілля Малкович зі Львова, «срібло» — у Юрія Перцовича з Вижнього Березова, «бронза» — у його односельчанина Миколи Скільського.

Найчисельнішими стали змагання з перетягування каната за участі шести команд. У підсумку впевнено вийшла у лідери команда у складі Ігоря Стріпачука, Юрія Косовчича та Михайла Фіцича. Дещо поступилася їм, посівши II місце, команда у складі Юрія Габорака, Маркіяна Назаровича та Андрія Малковича. Третє місце вибороли Іван Скільський, Дмитро Легуняк і Назар Урбанович.

Переможцю і призерів спартакіади урочисто нагороджували на сцені поблизу місцевої школи. Завідувач сектору у справах молоді та спорту райдержадміністрації Михайло Мельничук і Вижньоберезівський сільський голова Микола Бодруг нагородили спортсменів грамотами та медалями. Команді-переможцю змагань з перетягування каната дістався ще й особливий приз від сільського голови.

Сподіваємося, що сільські спортивні ігри, які відбулися у Вижньому Березові, стануть початком відродження фізкультурно-спортивного руху у селі. Перші кроки у цьому напрямі Вижньоберезівського сільського голови М.М.Бодруга та всього депутатського корпусу сільської ради красномовно засвідчують, що у цьому селі питання пропаганди фізичної культури і спорту, здорового способу життя серед різних вікових груп населення є одним із пріоритетних.

Слова особливої подяки хотілося б адресувати війту села Миколі Бодругу, депутату ВижньоберезівськоТ сільської ради, головному судді змагань Олексію Негричу, суддям Володимиру Хлопкову, Святославу Сусаку та Віталію Грималюку, вчителю фізичної культури ВижньоберезівськоТ ЗОШ ИІ ст. Василю Кпим’юку за фахову роботу, вміння бездоганно організувати спортивні ігри, розуміння важливості популяризації фізичної культури і спорту.

За повідомленням сектору у справах молоді та спорту райдержадміністрації

«Гуцульський край», №30, 5.08.2016 року

Share