Небесна сотня

21 лютого у с. Середньому Березові, після служби Божої, зібрались небайдужі, щоб вшанувати пам’ять героїв Небесної сотні.

Отець-декан УГКЦ Роман Шкабрій відправив поминальну панахиду. Усі віруючі помолилися за мир у нашій державі, просили Бога допомогти воякам, які зараз на передовій, вистояти і повернутися додому живими. Зі зворушливою промовою до присутніх звернувся сільський голова Микола Ігнатюк: «Ми були свідками героїчного подвигу Небесної сотні, яка для багатьох стала очищенням від сумнівів, страхів. Ніхто не розбігався, коли ставало небезпечно, — навпаки, люди приходили знову і знову. Ніхто не кидав пораненого товариша, якого, може, ледве знав, а йшов під кулі його рятувати. Така омріяна, хоча для когось, може, несподівана перемога настала в той момент, коли було найважче! Ті страшні дні назавжди закарбувалися у наших серцях і пам’яті».

Учасниками заходу також були: завідувач  бібліотекою  Оксана  Ільницька, Святослав Перцович, директор БК В.В.Томич, директор школи Ігор Геник та учні 10 класу — Інна Ігнатюк, Ірина Ігатюк, Надія Скільська, Мар’яна Мандрик, Надія Мандрик, які згадували Небесну сотню у віршах.

Цей урочистий захід присвятили героям Майдану, тим, хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня, спить у знаних і безіменних могилах, розкиданих по рідній землі, — цвіту нашого народу, його славним синам, які в розквіті своїх духовних і фізичних сил віддали молодість і найдорожче, що є у кожного з нас, — життя.

Українські ангели загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави. Ціною своєі жертовності вони показали, що наш український дух є незламним, а народ — нескореним.

Оксана Ільницька,
завідувач бібліотекою.

Share