Багатий подіями був Першовересень у Баня-Березові

20 Вересня, 2014 / Культура / Відповісти

Привітно зустрічав велику шкільну родину, батьків та гостей, директор школи І.М.Томащук. Кожен першачок отримав у подарунок від видавництва «Писаний камінь» «Кобзарик» Т.Г.Шевченка. За успіх у навчанні кращі учні були нагороджені грамотами. Мудрі настанови дітям давали Королева знань (Веселовська Соломія, 6 клас) та Магістр наук (Томащук Мирослав, 6 клас).

На святі у Баня-Березівській ЗОШ були присутні всечесний о. Михайло Дрогомирецький; активіст Київського майдану, самооборонець 8-ї сотні, учасник АТО на сході України, національний гвардієць із с. Вижнього Березова Юрій Миколайович Коваль; педагог, громадський діяч, активний учасник Революції гідності, ініціатор й організатор 32-ї Гуцульської сотні Микола Григорович Васкул і представник відділу освіти РДА Людмила Михайлівна Томащук.

Вкінці свята шкільний дзвінок скликав усіх присутніх на перший урок України, присвячений героям визвольних змагань. Зал Будинку культури був переповнений охочими пригадати славні сторінки героїчної історії рідного краю.

Присутні мали змогу не лише почути, а й побачити на слайдах, підготовлених педагогом-організатором Г.В.Лазарович, історію створення УСС, фотографію творця організації на Гуцульщині Кирила Трильовського, одяг Січових Стрільців, їх символіку, відзнаки, меморіал Українським Січовим Стрільцям на горі Маківка у Сколівському районі та інші матеріали. Особливо цікавою була розповідь про Січових Стрільців та подвиги У ПА колишнього вчителя історії, відмінника освіти України, дослідника історії Яблунова та Березовів Миколи Григоровича Васкула. На уроці звучали давні стрілецькі та повстанські пісні у виконанні народного чоловічого вокального ансамблю «Кришталь» (керівник М.Голинський).

Після патріотичного заходу відбулася панахида та освячення банера Небесної Сотні. Під керівництвом директора Будинку культури О.Я.Симчич, за сценарієм М.Г.Васкула, діти читали вірші про Небесну Сотню, давали обіцянку бути гідними українцями, просили Господа про мир в Україні.

Зворушив людей правдою про страхіття війни, прикладами патріотизму Героїв Небесної Сотні та українських хлопців і дівчат, які щоденно жертвують життям заради України, очевидець подій Ю.М.Коваль. Ніхто не міг стримати сліз, коли звучали реквієм Небесної Сотні «Пливе кача…» та пісні у виконанні чоловічого ансамблю «Кришталь» «В сірих мурах тюремних», «Не сміє бути в нас страху».

О. Томащук, вчителька Баня-Березівської ЗОШ.

«Гуцульський край», №38,  19.09.2014 року

Share