Члени ОУН, вояки УПА, члени збройного підпілля ОУН села Баня-Березів, які залишилися живі і з певних причин не були репресовані

25 Серпня, 2013 / Селяни / Відповісти

Басараба Василь Дмитрович ( ? – ? , м. Сколе Львівщина) – стрілець сотні «Мороза». Рідний брат «Лободи» – Михайла та «Квітки» – Ганни. Легалізувався. Проживав у м. Сколе. Інша інформація відсутня.

Басараба Ганна Дмитрівна – «Квітка» (1926 р.н.) – член молодіжної ОУН, зв’язкова. В підпіллі до 1950 року. Легалізувалася.

Басараба Степан Михайлович – «Туршуг» (1913 – 29.04.1982) – стрілець сотні «Мороза». (Рідний брат «Колчака» – Петра, Василя (знищеного німцями) та Івана (розстріляного гарнізонниками). Легалізувався. Похований на сільському цвинтарі.

Васкул Василь (Варвари Романової) (1924 – 1989) – стрілець сотні «Мороза». Легалізувався. Похований на сільському цвинтарі.

Васкул Ганна Степанівна – «Анничка» (1926 р.н.) – член молодіжної ОУН. Виконувала важливі доручення по зв’язку. Дружина станичного ОУН «Їжака» – Легуневича Дмитра. В підпіллі до 1950 року. Активно допомагала збирати матеріали до книжки «Березуни».

Васкул Дмитро Миколайович (Ковалик) (1925 – ? ) – стрілець сотні «Мороза». Інша інформація відсутня.

Васкул Петро Дмитрович ( ? – ? ) – вояк Армії УНР, зв’язковий. Інша інформація відсутня.

Васкул Степан Степанович – «Вихор» (1928 р.н.) – стрілець сотні «Мороза». Учасник останнього бою сотні в урочищі Купи. Після розформування сотні поступово легалізувався. Рідний брат «Нечая» – Миколи.

Голинський Дмитро Михайлович (1913 – ?, Канада) – член ОУН, один із перших членів ОУН в селі. В 1944 році емігрував на Захід. Проживав в Канаді.

Голинський Дмитро Михайлович (Михайла Антосишиного) (1924 – 1994) – стрілець сотень «Скуби», «Цигана». Після розформування сотні «Цигана» легалізувався. Похований на сільському цвинтарі.

Григорчук Василь Васильович (1923 – 1993, Австралія) – вояк дивізії «Галичина». По війні залишився на Заході. Проживав в Австралії.

Григорчук Микола Дмитрович (Тирсіників) (1914 – ? ). Сільський голова, таємно допомагав повстанцям. За доносом «стрибка» у 1947 році був заарештований і два місяці провів у Яблунівській катівні. Через безперервні допити та катування хотів покінчити життя самогубством, але ні в чому не признався і засуджений не був. Інша інформація відсутня.

Данилюк Степан Михайлович ( ? – ? ) – член ОУН, вояк дивізії «Галичина». З оточення дивізії під Бродами вирвався живим. Залишився на Заході. Проживав у Мюнхені, Німеччина. Інша інформація відсутня.

Кіцелюк Антон Іванович (1913 – 1987) – зв’язковий. Учасник походу березунів на Коломию в 1941 році. Рідний брат «Дубка» – Миколи. Похований на сільському цвинтарі.

Кіцелюк Іван Григорович – «Боревий» (1921 – ? ) – стрілець сотень «Цигана», «Мороза». Легалізувався. Інша інформація відсутня.

Лазарович Антон ? (Базюків) ( ? – ? ) – зв’язковий. Постачав повстанцям харчі. Інша інформація відсутня.

Лазарович Григорій Дмитрович (Никольців) (1905 – 1981) – член ОУН. Довголітній керівник церковного та світського хорів, дяк. Похований на сільському цвинтарі

Лазарович Іван Антонович – «Шугай» (1924 – 1994) – стрілець сотні «Цигана», учасник бою сотні в с. Акрешори. Після розформування сотні перебував в підпіллі. Заарештований в одній із сільських криївок. Належність до підпілля заперечував і засуджений не був. Похований на сільському цвинтарі.

Лазарович Микола Антонович – «Вдовенко» (1924 – ? ) – кулеметник сотні «Мороза. Легалізувався. Інша інформація відсутня.

Лазарович Петро Федорович – «Чумак» ( ? – ? ) – стрілець сотні «Мороза». Поранений в ногу в бою сотні у с. Шепіт. Легалізувався. Інша інформація відсутня.

Новицький Ярослав (1900 – 1959, с. Дебеславці, Коломийщина) – старшина УГА, священник. Прибув в село у 1941 році. Освячував та благословляв загони УПА, відправив панахиду на похороні курінного «Лісового». Помер та похований на цвинтарі в Дебеславцях Коломийського району.

Перцович Василь Петрович – «Чумак» (1923 – ? ) – стрілець сотні «Недобитого». Легалізувався. Інша інформація відсутня.

Перцович Микола Дмитрович (Гуків) (1924, с. Вижній Березів – ? ) – зв’язковий сотенного «Мороза», його сестрінець. Активно допомагав збирати матеріали для книжки «Березуни». Похований на сільському цвинтарі.

Пукас Микола Онуфрійович – «Лобода» (1926 – 1986) – стрілець сотні «Цигана». Після розформування сотні в підпіллі. Викритий та заарештований НКВДистами в сільській криївці у 1946 році. Катований, але в приналежності до УПА не признався і був відпущений. Похований на сільському цвинтарі.

Самак Василь Іванович – «Непорадний» (1924 – ? ) – стрілець сотні «Мороза». Легалізувався. Інша інформація відсутня.

Сенітович – Голинська Ганна Михайлівна – «Твердиня», «Промінь» (1922 ? ) – член ОУН з 1939 року. Станична, а потім кущова жіночої сітки ОУН. Заарештована в селі П’ядики у 1946 році, кілька тижнів була під слідством в Коломийській тюрмі НКВД, але ні в чому не призналася і була звільнена. Поступово легалізувалася. Інша інформація відсутня.

Сенітович Іван ? – «Олег» (1925 – ? ) – стрілець сотні «Цигана». Після розформування сотні легалізувався . Інша інформація відсутня.

Симчич Василь Васильович (Штенів) (1925 – 1994, с. Слобода) – стрілець сотні «Недобитого». Легалізувався. Проживав в с. Слобода Коломийського району.

Симчич Іван Васильович – «Байда» (1923 ? ) – ройовий кулеметників сотні «Мороза». Учасник легендарного бою сотні в Рушорі. Легалізувався. Інша інформація відсутня.

Матеріали про учасників визвольного руху на Косівщині підготував Святослав Перцович (vyhor48@meta.ua)

Share