Є і у нас такий майстер

21 Серпня, 2009 / Селяни / Відповісти

Таксидермія – виготовлення чучел тварин, птахів та риби. Людей які займаються цією справою називають таксидермістами.

Так от, такий талант знайшовся і в селі Баня-Березів.

 пан Василь зі своїм трофеєм

Пан Василь – чудовий майстер своєї справи. Він займається таксидермією протягом 10 років. Все дедалі більше людей звертаються до нього із замовленнями.

Пан Василь розповідає: ” Виготовлення чучел – справа не проста. Процес складається з двох етапів – технічного і творчого. Насамперед, потрібно вміло зняти шкуру зі звіра чи птаха, належним чином обробити її хімічними розчинами, щоб довго зберігалася. Ніякої літератури не читав, по троху по троху і навчився сам, доводиться багато самому експериментувати.

   Та найважча робота попереду. Знятій шкурі надають відповідну позу птаха чи звіра за допомогою твердої або м’якої набивки. Каркас виготовляється з дроту. На тверді штучні матеріали шкуру натягують, а сипучими напихають чучело. Якщо технічну частину, яка полягає в знятті та обробці шкури, може виконати будь-яка людина, то щоб надати форми, потрібно бути і скульптором, і художником водночас. До того ж, треба досконало знати повадки тварин, характерні для них рухи й звички.

 

В пана Василя є казкова кімната із його роботами. Я мала можливість сфотографуватися в ній.

кімната з трофеями

 

Отож, якщо у Вас буде шкура з якоїсь тварини і буде бажання зробити з неї чудовий сувенір, то звертайтесь до пана Василя, він з Вашого трофею зробить справжній шедевр.

Номер телефону    +380974755365

Share

Одна відповідь у “Є і у нас такий майстер”

Коментарі

  1. Хороша стаття і цікава професія у пана Василя!