Петрівський піст

Перед святом св. Петра та Павла почався піст, а саме 15 червня 2009 року і триватиме до 11 липня. Це не є дуже строгий піст, такий як Великодній або Різдвяний але все ж люди деякі дотримуються його. Обмежують себе в їжі, наприклад  не їдять м’ясних та молочних страв, також не веселяться, тобто не слухають музику, не танцюють. В цей період в селі Баня-Березів не проводяться дискотеки та не гуляють весілля. 

Цього звичаю дотримується більш старше покоління, а молодь тільки не танцює на дискотеках але музику часто слухають, також стараються не пити але пиво по вихідних проходить інколи. З кожним роком звичаї забуваються і все дедалі менше про них згадують.

Ще цікаво те, що навіть в звичайний період деякі старші люди беруть собі якийсь день в тижні, це найчастіше п’ятниця або середа, і постять за здоров’я своєї сім’ї чи ще за щось інше. Також можуть разувати – це означає їсти один раз на день. В загальному воно як маленька жертва за щось, що собі задумали.

Після Петрівського посту (Петрівки) в селі Баня-Березів храмове свято, адже наша церква імені св. Петра і Павла. Більш детальніше про храмове свято пізніше…

Share