У Середньому Березові добудують дитячий садок

Влада повинна створити такі умови, аби громади мали фінансовий ресурс для розвитку інфраструктури своїх територій — про це заявив народний депутат України Юрій Соловей під час ознайомлення зі станом освітніх закладів у селі Середньому Березові.

У місцевій школі у третині класів мерзнуть діти та вчителі. Бо не вистачає коштів, аби замінити старі вікна на енергозберігаючі.

«У Яблунові визначили, що буде опорна школа для школярів з Яблунова, Стопчатова та Уторопів, а тут — під знаком запитання. Але ж тут є чотири села, Середній Березів знаходиться посередині і тут, за логікою, мала б бути школа-ліцей», — розповів Ігор Геник, директор Середньоберезівської ЗОШ.

Колись тут навчалося півтисячі учнів. Нині — 180. Освітня база залишилася, але батьки неохоче віддають своїх дітей саме до цієї школи. Бо добиратися далеко, а автобус яким привозили учнів, зламався.

Автобус «Богдан» свій ресурс вже вичерпав. З комп’ютерним управлінням — сервіси вже всі ліквідовані по Україні. Центр — тільки у Черкасах. Щоб з Черкас приїхав майстер, потрібно 8 тисяч гривень. Але ці кошти — це на приїзд майстра і діагностику. Зараз нам районна рада допомагає», — додав Ігор Геник, директор Середньоберезівської ЗОШ.

Майже 100 дошкільнят перебувають у пристосованому приміщенні. Своїми силами люди почали обпаштовувати новий садок. Але без фінансової підтримки завершити розпочате не можуть. Скільки потрібно коштів, точно сказати ніхто не може. Певні фінанси можна знайти в обласному та районному бюджетах.

«Якщо говорити про каналізацію, то немає великої проблеми отримати з обласного бюджету кошти через екологічний фонд. Решту збираємо тут батьки дітей чи небайдужа громадськість населеного пункту, і облаштування робиться за рахунок громади. На це гроші виділяти з бюджету не будуть», — заявив Павло Ванджурак, голова Косівської районної ради.

Допомогти пообіцяв і Юрій Соловей. Каже, що пролобіює залучення коштів державної субвенції на соціально-економічний розвиток, «Питання відновлення дитячих садочків — одне з ключових. Адже ми чітко розуміємо, якщо в селі є дитячий садок, є школа і церква, то однозначно, що садочок має право на існування і розвиток. Я, як народний депутат, звернувся до Уряду для того, щоб залучити майже півмільйона гривень за рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток. Сподіваюсь, що вже найближчим часом Кабінетом Міністрів буде прийнято відповідне рішення і нам вдасться залучити фінансування на цей надзвичайно важливий соціально-економічний об’єкт Косівського району», — відзначив народний депутат України Юрій Соловей.

Відтак є всі можливості, аби новий садочок в Середньому Березові запрацював вже цього року.

Ірина КОРНЕЛЮК.

«Гуцульський край», №18, 4.05.2018 року

Share