«А над краєм вишивка цвіте»

Під такою назвою у Будинку культури с. Нижнього Березова відбулася мистецька зустріч з народним майстром з вишивки, нашим односельчанином Миколою Симчичем, ім’я якого добре відоме не тільки в Україні, а й за її межами.

У творчому доробку митця — вишивані сорочки, жіночі блузки, весільні комплекти, портрети, етюди, картини. Та особливе місце серед робіт займають — образи. Приводом до цієї зустрічі став вишиваний іконостас. Ця робота засвідчує величезний талант майстра. Оригінальність, неповторність його живопису ниткою і голкою вражає високоестетичним відчуттям кольору і композиції, безмежністю таланту людини, яка своїми руками створює неперевершені шедеври. Долучитися до мистецтва народної вишивки прийшло багато березунів і гостей з навколишніх сіл. Благословив це святкове дійство парох нашого села, отець Ігор Полюк, який був одним з ініціаторів цієї зустрічі, яка стала презентацією не тільки іконостасу, але й всієї творчості Миколи Симчича. Добре продумали сценарій завідувачка бібліотекою Ганна Вітковіцька і директор Будинку культури Марія Ільницька.

Він включав у себе: літературно-мистецьку композицію, музичні номери, мультимедійну презентацію творчості автора, яку вміло підготувала вчителька місцевої школи Ганна Геник. Це дало змогу присутнім познайомитися з величезним творчим доробком пана Миколи, а також поспілкуватися з ним. Рідні, друзі, учні місцевої школи, сільський голова вітали майстра і бажали йому міцного здоров’я, натхнення, успіхів…

У свою чергу пан Микола, його рідні, працівники бібліотеки і Будинку культури висловили щиру вдячність отцю Ігорю Полюкові, сільському голові Михайлові Іванківу, автору мультимедійної презентації Ганні Геник, операторам Юрію Білавичу і Лілії Сулятицькій, ведучим Марії Білавич і Марії Ільницькій, учителю музичного мистецтва Дарії Мілевській, учням, завдяки яким свято вийшло барвистим, наповненим атмосферою гордості за нашого славного земляка і залишило глибокий слід у душах і серцях березунів.

Г. Вітковіцька,
завідувач бібліотекою с. Нижнього Березова.
«Гуцульський край», №9, 11.03.2016 року

Share