120-річний ювілей посвячення церкви у Баня-Березові

17 Листопада, 2012 / Церква / Відповісти

Урочисто і радісно проходило святкування 120-ї річниці святої церкви  верховних апостолів  Петра і Павла  у Баня-Березові.

Розпочалося воно у світлий празник Покрови, бо саме в цей  день за переказами  старожилів у новій церкві відправлялося перше Богослужіння та посвячення. У кінці служби Божої  відбулася спільна  молитва біля ікони та мощів Блаженної  Йосафати Гордашевської  і преподобної мучениці  Тарсикії Мацьків.

В честь свята церкви  відбувся турнір з волейболу між командами Баня-Березів-Лючки. Із чотирьох команд гравців (2 із Б.Березова, а 2 з Лючок) кубок (кришталева ваза) здобула команда № 1 села Лючки, церковна громада  Б.Березова зайняла 2 місце. Протягом тижня церква була відчинена для всіх бажаючих.

Кожен новий день розпочинався св. Літургією і закінчувався Вечірньою. Відбулася і акція «Засвітимо свічку», де всі молилися за покійних священиків, які тут  служили, дяків, хористів, братів і сестер, які відіграли важливу роль у збереженні церкви в часи лихоліть.

Особливо святково було біля Господнього дому у неділю. Тут зібралася багатолюдна громада та гості з навколишніх сіл, щоб урочистою св. літургією  відсвяткувати 120-річний ювілей величної  сільської святині – церкви, перед лицем якої промайнуло багато подій, життів, доль, яка вистояла в часи лихоліть  і тепер освячує всіх, хто приходить з молитвою до неї. Богослужіння очолив декан Березівський отець Роман Шкабрій. Літургію співав хор церкви та чоловічий вокальний ансамбль «Кришталь» під керівництвом М.Голинського.

З привітаннями  до священика  і вірних звернувся вчитель-пенсіонер  Микола Григорович Васкул. Почесною гостею свята була сестра Пауля зі Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. З особливою увагою церква слухала її розповідь про життя Блаженної Йосафати Гордашевської, засновниці  Згромадження Сестер Служебниць та про місію монашої спільноти у наш час.

Після урочистої  Служби Божої, під божественний  спів сестри Паулі отець Михайло благословляв усіх присутніх мощами святої Йосафати. У  Будинку культури урочистості продовжилися святковою Академією. Милувала око багата виставка дитячих малюнків  біблійної тематики, підготовлена  обдарованими юними художниками. А концерт розпочався мелодією церковних дзвонів. Діти хлібом-сіллю на вишитому рушнику привітали  громаду та вручили ювілейний коровай пароху церкви о. Михайлу. Співав і жіночий вокальний ансамбль «Мальви» с. Стопчатів (кер. Леся Шкрібляк), а учні 1-9 класів читали вірші  про церкву, Бога, ангелів.

Особливо вразили всіх чудово виконані танці та розмова  людини з ангелом у сценці «Храм душі», яку написала  до  ювілею церкви і зіграла зі своїми косівськими друзями гордість нашого села Марійка Лазарович.

Звучали задушевні  пісні вдячності та прослави величі господньої, українські народні та авторські  у виконанні Христини Лазарович, Мар’яни Лазарович, Наталії Куничич та гості  із Верхнього  Березова Уляни Негрич.

Слухачів зачарували  прегарним виконанням пісень народний чоловічий вокальний ансамбль «Кришталь», фольклорно-етнографічний колектив «Злагода» (керівник В.Васкул) та молодіжний вокально-інструментальний ансамбль «Мелодія». Весь зал співав своєму мудрому духовному наставнику отцю  Михайлу «Многая літа»,  а діти обдарували його квітами. Святкування вдалося на славу.

Просимо у молитвах до Всевишнього і Його святих, щоб наша церква була й надалі живою  і життєдайною, зростала у Божому дусі, у мирі, злагоді, любові, разом зі своїм парохом о. Михайлом дочекала  святкувати ще не один ювілей.

Оксана ТОМАЩУК,
вчитель християнської етики Баня-Березівської ЗОШ.

Share