Як вітаються в селі?

В селі Баня-Березів, так як і в інших Березовах, коли зустрічаються люди то вітаються одне з одним: “Слава Ісусу Христу”. У відповідь: “Слава на віки Богу”. Далі прийнято питатися про справи: “Миром?”  або “Як ви дужі?” – у відповідь “Добре, як ви чи дужі?”. В нас село невелике тож люди тут знають одне одного добре тому не прийнято з кимусь не привітатись.

Коли йдеш по дорозі і бачиш, що люди працюють, виконують якусь роботу, то кажуть : “Боже вам помагай”- у відповідь чуєш: “Дякую, най Бог і вам помагає!”. Так не можна казати тільки в неділю, бо тоді люди не повинні робити та інколи можна побачити як сіно громадять, бо буду дощ і щоб не намокло.

Коли людина прийшла до хати до когось то теж вітається: “Слава Ісусу Христу!”, а коли вже йде то каже: “Бувайте здорові!” – у відповідь відповідіють: “Дай Боже і вам здоров’я!” або “Ідіть здорові!”

На свято Різдва вітаються : “Христос рождається!”, у відповідь: “Славімо його! На Великдень: “Христос Воскрес! у відповідь чуєте: “Во істину Воскрес!” Коли заходять на ці свята до хати то після того як привітаються ще вінчують: “На щастя вам, на здоров’я, щоб дочекали від тепер за рік! ” у відповідь чуєте побажання: “Дякую. Дай Боже щоб і ви дочекали на щасті на здоров’ї від тепер за рік!”

Share

Одна відповідь у “Як вітаються в селі?”

Коментарі

  1. Зазвичай (в Великому Рiжнi по крайнiй мiрi) прийнято все таки скорочувати. Наприклад “славайсу”- “навiки слава”, “Боже помагай”- “дiковать”. Повнiстю формула дiюча лиш коли люди рiдко бачаться, або якийсь пафосний момент (старости прийшли :-)))