Майстриня голки і барв веселкових
В кожному селі є талановиті люди, самородки, які відрізняються від інших, творять щось неймовірне, а ми так мало знаємо про них. Чомусь про людей, які своєю працею роблять світ кращим, прикрашають його, пишуть після того, як вони відійдуть від нас.
Тому й хочемо розповісти про одну з майстринь-землячок, звичайну сільську, на перший погляд непомітну жінку, яка своїми натрудженими руками творить красу, без якої неможливий жоден визначний момент нашого життя: ні весілля, ні уродиии, ні хрещення…
Марія Дмитрівна Скорецька-Куничич, жителька Середнього Березова, кладе на полотно неповторні низинкові узори.
Народилася вона 13 січня 1947 року у селищі Ворохті Надвірнянського району. У 6 класі сама навчилася вишивати низинкові узори. Перші спроби були на невеликому клаптику полотна, а пізніше: рушники, сорочки, блузки.
У 1988 році переселилася до Середнього Березова. Майстриня володіє різними техніками вишивання: хрестиком, гладдю, стебельком. А також прекрасно в’яже спицями, гачком та оздоблює свої неперевершені роботи різноманітними мережками.
Низинка — складний вид вишивки, ним не кожен володіє. Але саме речі, вишиті низинкою, вирізняються з-поміж інших. І це їй так вправно вдається, що за зиму 2013 року вишила 10 сорочок: 8 жіночих та 2 чоловічі. У селі Баня-Березові майже кожна друга вишиванка зроблена руками Марії Дмитрівни. Та й у рідному селі їх є чимало.
Не тільки односельчанам вишиває майстриня. Дітям та онукам виготовила чимало вишиванок та й родичів обдарувала.
Нещодавно етнографічно-краєзнавчий гурток Яблунівського центру дитячої творчості при Середньоберезівській ЗОШ зустрівся з цією дивовижною жінкою, яка розповіла багато цікавого про своє захоплення, що з плином часу переросло в улюблену справу всього її життя.
Марія Дмитрівна провела невеличкий майстер-клас і з радістю продемонструвала свої нещодавно виконані роботи. Усі гуртківці були сповнені незабутніх вражень. Не щодня можемо доторкнутись до джерел мудрості й народної майстерності, зустрітися з людьми, які бережуть і примножують багатство культури нашого народу.
Дуже дякуємо Марії Дмитрівні за те, що знайшла час зустрітися з молоддю, щиро поділилася таємницями майстерності. Бажаємо Вам, шановна талановита землячко, творчого натхнення, довгих років життя в доброму здоров’ї, благополуччя і Божого благословення.
Тетяна Перцович —
від імені членів гуртка «Етнографічне краєзнавство» Яблунівського ЦДТ при Середньоберезівській ЗОШ І-ІІІ ст.
«Гуцульський край», №44, 11.11.2016 року